Ціни на картоплю в Україні сягнули 10-річного максимуму

На сьогодні виробники відвантажують картоплю врожаю 2018 року по 11-18 грн/кг залежно від якості, сорту і обсягу партії, що практично на 80% дорожче, ніж в кінці минулого тижня — Ціни на картоплю в Україні сягнули 10-річного максимуму
На сьогодні виробники відвантажують картоплю врожаю 2018 року по 11-18 грн/кг залежно від якості, сорту і обсягу партії, що практично на 80% дорожче, ніж в кінці минулого тижня
Фото Shutterstock
Наразі ціни на картоплю в Україні вже перевищують максимальний рівень на початок травня щонайменше за останні 10 сезонів Об этом сообщает dictatorship.in.ua со ссылкой на СМИ.


Після першотравневих вихідних торішня картопля на українському ринку коштує ще дорожче. Про це повідомили експерти проекту EastFruit з посиланням на учасників ринку.


Наразі ціни на картоплю в Україні вже перевищують максимальний рівень на початок травня щонайменше за останні 10 сезонів.


Зараз торішня картопля в Україні коштує в середньому вже в 4 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому багато операторів ринку впевнені в подальшому подорожчанні даної продукції, оскільки відсоток некондиційного картоплі в цьому році досить високий, а запаси в господарствах населення продовжують стрімко скорочуватися.


На сьогодні виробники відвантажують картоплю врожаю 2018 року по 11-18 грн/кг залежно від якості, сорту і обсягу партії, що практично на 80% дорожче, ніж в кінці минулого тижня.


Для порівняння: картопля на ринку України тиждень тому пропонували до продажу не дорожче 9 грн/кг.


За словами операторів ринку, підвищувати ціни на картоплю фермерам вдається за рахунок сезонного скорочення пропозиції в умовах стабільного попиту.


Також варто зазначити, що оптові компанії нерідко скаржаться на брак якісної картоплі у виробників, що не дозволяє їм сформувати достатню кількість партій для закупівлі.


Також на ринку присутня імпортна картопля нового врожаю виробництва Італії. Ціни на ранню продукцію стартують від 40 грн/кг. Але через високу вартість попит на дану продукцію залишається стриманим.


Як повідомлялось, за прогнозами експертів, в Україні ціни на овочі борщового набору (цибуля, картопля, морква, буряк тощо) через рік знизяться в 10-15 разів, якщо в період вирощування нового врожаю не буде погодних аномалій


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/cini-na-kartoplyu-v-ukrajini-syagnuli-10-richnogo-maksimumu-591105.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя